GAUDI2 x8 — Denvr
GAUDI2 | $8.80/hr
Explore Denvr Dataworks's GAUDI2 instance specifications and benchmarks. Compare hardware configurations and performance metrics to optimize your workloads.
pcie|96 GB VRAM|VM|0 available regions|ComplianceSOC 2 Type II, GDPR, PIPEDA
Instance Price
Average price
$8.80
$8.80
Min:
$8.80
Max:
$8.80
Matching instances
Browse GAUDI2 offerings from other clouds to compare pricing and find the best instance for your workload.
About the GAUDI2
Explore Denvr Dataworks's GAUDI2 instance specifications and benchmarks. Compare hardware configurations and performance metrics to optimize your workloads.
Hardware Specifications
| Spec | Value |
|---|---|
| GPU Configuration | GAUDI2 x8 |
| Manufacturer | — |
| GPU Architecture | — |
| GPU Interconnect | pcie |
| VRAM | 96 GB |
| Memory Bandwidth | — |
| TFLOPS FP16 | — |
| CUDA Cores | — |
| RT Cores | — |
| Tensor Cores | — |
| Base Clock | — |
| Boost Clock | — |
| TDP | — |
| Process Node | — |
| Die Size | — |
| Transistor Count | — |
| Data Formats Supported | — |
| Deployment Type | vm |
| vCPUs | 152 |
| Memory | 940 GB |
| Storage | 27000 GB |
On-Demand Pricing
| Instance type | Provider | Price/hr |
|---|---|---|
| Gaudi2x8 | Denvr | $8.80 /hr |
Compare the GAUDI2 to other GPUs
Select any two GPUs to compare their specifications and explore pricing across providers.